در حال بارگزاری ...

بازار آهن سنتی یا مدرن، کدام یک بهتر است؟

نویسنده مطلب : مدیر سیستم
1400/5/10
گروه : مقالات
29
+ 0 | - 0

در گذشته برای خرید آهن آلات نیاز بود تا فرد متقاضی، حضور فیزیکی در محل داشته باشد. این امر مشکلات فراوانی از قبیل صرف هزینه و زمان زیاد را به همراه داشت. با این وجود در بسیاری موارد ممکن بود فرد به نتیجه دلخواه نرسد.

اما به تدریج و با گذر از بازار سنتی به مدرن، این مشکلات تا حد زیادی حل شد. به این خاطر که در بازار مدرن، بسیاری از تامین کنندگان وارد فضای اینترنت شدند و محصولات خود را با قیمت مشخص، در معرض دید عموم قرار دادند که مزایای بسیاری را به دنبال داشت.

از مزایای فروش اینترنتی آهن آلات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • به حداقل رسیدن واسطه گری و در نتیجه ثبات قیمت‌ها در بازار آهن
  • حل شدن مشکلات مربوط به بعد مسافت (به طوریکه برای تهیه هر محصولی فقط کافیست به سایت‌های فروش آن مراجعه کرده و محصول مورد نیاز خود را خریداری نمایید.)
  • دادن قدرت انتخاب بالا به مشتری

علاوه بر تمام مواردی که در بالا ذکر شد، باید گفت که فروش اینترنتی، گامی مهم در راستای شفافیت قیمت آهن آلات محسوب می‌شود.

فروش اینترنتی آهن چه تاثیری بر شفاف سازی قیمت آهن و فولاد دارد؟

در گذشته و در بازار سنتی آهن آلات، شرایط به گونه ای بود که باعث می‌شد گاهی برخی از تولیدکنندگان و فروشندگان، قیمت‌هایی غیرواقعی را برای کالاهای خود در نظر بگیرند و این موضوع، عاملی برای گران فروشی محسوب می‌شد.

اما امروزه و فعالیت در فضای آنلاین، موجب شده است تا قیمت تمامی محصولات، در دسترس عموم قرار گیرد و مشتریان به سمت خرید با قیمت واقعی سوق داده شوند.

از سوی دیگر، قیمت آهن آلات، تحت تاثیر عوامل مختلف ممکن است دچار نوسانات زیادی، حتی به صورت روزانه شود. بنابراین اطلاع از قیمت روز آهن، در دستور کار بسیاری از فعالان حوزه آهن و فولاد قرار می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید