در حال بارگزاری ...

تحلیل روزانه بازار آهن –چهارشنبه 12 مرداد؛

نویسنده مطلب : مدیر سیستم
1401/5/12
گروه : مقالات
32
+ 0 | - 0
تحلیل-روزانه-بازار-آهن-–چهارشنبه-12-مرداد؛

 

بررسی بازار آهن امروز، دوازدهم مرداد ۱۴۰۱ نشان می‌دهد در بازارهای میلگرد و تیرآهن افزایش یافت و همچنان نرخ نبشی، ناودانی و پروفیل ثابت است.


بررسی بازار آهن امروز، یازدهم مرداد ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، اسکناس دلار با ثبات نسبی در محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد و در بازار آهن شاهد افزایش قیمت در بازار‌های تیرآهن میلگرد و ثبات قیمت در بازارهای دیگر بودیم.
امروز جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می‌گوید به احتمال زیاد دور جدید مذاکرات هسته‌ای بعد از تاسوعا و عاشورا آغاز خواهد شد.
در پیشنهاد جدید اروپا، بسیاری از مطالبات و خواسته‌های جمهوری اسلامی محقق شده است اما هنوز یک الی دو مورد باقی مانده که عمدتا مربوط به حوزه تحریم‌ها می‌شود.
به نظر می‌رسد با توجه شرایط فعلی، نهایتا طرف آمریکایی به خواسته‌های ایران تن خواهد داد و می‌توانیم شاهد توافق و به نتیجه رسیدن مذاکرات باشیم.
از طرف دیگر روز گذشته گروسی باین کرد برنامه هسته‌ای ایران بسیار بسیار سریع پیش می‌رود و از لحاظ بلندپروازی‌ها و ظرفیت درحال گسترش است.
این در شرایطی است که تارنمای بیزنس اینسایدر در گزارشی که حکایت از ضعف و عقب نشینی اروپا در مقابل روسیه دارد، نوشت درحالی که اتحادیه اروپا مدعی تلاش برای کاهش وابستگی خود به انرژی روسیه است، آمارها نشان می دهد واردات گازوئیل روسی از سوی کشورهای اروپایی افزایش داشته است.
با توجه به اینکه نیاز انرژی روسیه در کشور‌های اروپایی افزایش یافته و اهرم فشار اتحادیه اروپا به واشنگتن در حال سنگین شدن است و از طرفی امروز تنش میان چین و آمریکا در حاشیه سفر سفیر آمریکا داغ شده، احتمال یک مذاکره مطلوب زیاد است.
بازار داخلی از ضعف مشهود تقاضای مصرفی همچنان رنج می‌برد و حذف سقف مجاز قیمت پایه عرضه و مصوبه ستاد تنظیم بازار در بورس کالای امروز کافی بودی تا شاهد هجوم تقاضاهای سرمایه‌ای به منظور خرید میلگرد در معاملات بورس کالا باشیم.
به طوری که قیمت میلگرد در بورس کالا به طوری جزئی افزایش یافت و از ۸۲ هزار ۵۹۲ تن میلگرد را پیدا کرده به تابلوی معاملات نزدیک یه ۶۵ هزار تن مورد معامله قرار گیرد.
در بازارهای جهانی قیمت‌ها همچنان با نوسانات جزئی اعلام می‌شود و سنگ آهن ۶۲ درصد با ۰.۴ دلار افزایش ۱۱۳.۳۰ دلار معامله شد، شمش فولاد درچین با ۰.۱۳ دلار افزایش ۵۶۷.۱۴ دلار معامله شد.
با این شرایط برخی فعالان در بازار آهن از سردرگمی فروشندگان در تعیین قیمت به ما خبر دادند و اکثرا بعد از صحبت امروز جواد کریمی قدوسی ادامه فروش و اعلام قیمت را به بعد از تعطیلات موکول کردند.


از بازار آزاد آهن چه خبر؟

🔻کفه سنگین افزایش قیمت میلگرد در بازار آزاد

🔹امروز قیمت میلگرد در اکثر مبادی فروش 50 تا 400 تومان افزایش یافت و برخی از فروشندگان از تغییر قیمت‌هایشان خودداری کردند.

🔻سکون قیمت‌ها در بخش نبشی و ناودانی

🔹امروز در بازار نبشی و ناودانی تمامی شرکت‌ها با ثبات قیمت محصولاتشان را عرضه کردند.

🔻افزایش پربار قیمت شاخه‌های تیرآهن ذوبی

🔹امروز نرخ محصولات شاخه‌ای تیرآهن در شرکت ذوب آهن 110 تا 130 هزار تومان افزایش پیدا کرد، قیمت کیلویی تیرآهن 50 تومان رشد کرد و نرخ اکثر محصولات کیلویی ذوب آهن ثابت باقی ماند.

🔻بازار پروفیل به آرامش رسید

🔹امروز تمامی فروشندگان با ثبات قیمت محصولاتشان را عرضه کردند

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید